אבחון והכוון לימודי לצעירים

איך אבחר מה ללמוד? איך אדע שהמקצוע שאלמד יתאים לי?

צעירים רבים פונים ללימודי מקצוע מסיבות שונות, ולאחר סיום התואר או כבר במהלך הלימודים הם מגלים שהתחום לא בשבילם. עם אבחון תעסוקתי אצלנו, תוכל לרכוש ידע יקר ערך על עצמך, תכיר את תחומי הידע הנכונים לך ותלמד לעשות בחירה מקצועית מושכלת.

 אבחון והכוון לימודי לצעירים

שם התכנית: אבחון מקצועי

קהל היעד: צעירים בגילאי 25-18, לקראת לימודים אקדמיים או מקצועיים, המעוניינים לקבל החלטה מושכלת לגבי תחום הלימודים המתאים להם, החלטה שתבטיח להם עתיד תעסוקתי התואם את מכלול הנתונים האישיים שלהם.

מטרת התכנית: בחירת מסלול לימודים בעזרת ייעוץ ואבחון תעסוקתי אקטיבי הנבנה יחד עם המשתתף ומבוסס על שיח ממוקד תעסוקה, תרגילים וכלים מקצועיים. זאת כדי לזהות כישורים אישיים ונטיות מקצועיות לעבודה בפועל, בהתייחס למציאות החיים ולמכלול הנתונים האישיים.

תוצאות אבחון מקצועי מכילות המלצות יישומיות לתפקידים בעולם העבודה ואת מסלולי הלימוד הרלוונטיים להשגתם.

הערך המוסף: אבחון מקצועי אקטיבי - אתה שותף לדרך, יודע להסביר במה אתה טוב, מה הכיוון המקצועי שלך ומדוע המקצוע הנבחר מתאים ונכון לך. זהו הנכס האישי שלך שיעזור לך לעבור מסלול לימודים מאתגר ולהצליח בחיים המקצועיים שלך כאדם עובד.

מסגרת התכנית: שלוש-ארבע פגישות אישיות, בסיומן תוצאות אבחון מקצועי כוללות המלצות בכתב לכיוון מקצועי ולמסלולי לימוד.

 

ייעוץ ואבחון תעסוקתי - רוצה לצאת לדרך?

איך זה עובד: לפני הפגישה הראשונה נדרשת הגשת שלושה מסמכים חשובים:

א. שאלון אישי: בו כתובים פרטים אישיים, מטרת הפנייה, ומה מקור הפנייה לשמה צריך ייעוץ ואבחון תעסוקתי. חשוב לנו לדעת כי אתה רוצה בתהליך אבחון מקצועי ומעוניין להיות שותף פעיל.

ב. גיליונות ציונים/תעודת בגרות: נותנים לנו תמונה כללית על היכולת הלימודית, המקצועות שבהם התעניינת וגם הצלחת, קשיים לימודיים אם היו. כל זאת כדי לצפות את תחומי הלימוד המקצועיים הרלוונטיים לך. 

ג. סיפור תעסוקתי: כבר בגיל צעיר עשית בחירות אישיות שמעידות על היכולות והכישורים האישיים שלך: התנדבויות, עבודות זמניות, הדרכה בתנועת נוער, בחירת מסלול שירות. חוגים ותחומי עניין יכולים ללמד אותך הרבה מאוד על העדפותיך ומרמזים על הנטייה המקצועית שלך.

בפגישות האישיות מתנהל שיח פתוח ומפורט על החומרים שהגשת ודרכם אנו לומדים יחד אתך ומתייחסים לחוויות ולהתנסויות המקצועיות שעברת, לא סתם נהנית מעבודה כזו או אחרת ולא סתם סלדת ממקצוע כזה או אחר. עם זאת, כידוע, לא כולנו מתפרנסים מהדברים שאנחנו הכי אוהבים לעשות, יש מרכיבים שהכרחי לקחתם בחשבון כדי שהבחירה שלך תהיה גם אפשרית ומפרנסת. צרכיך האישיים, האידיאולוגיים והמשפחתיים הם מרכיבים חשובים מאוד שמשקפים את מציאות חייך ויעזרו לכוון את הבחירה המקצועית שלך למציאותית וישימה. בהצלחה!

 

יש לכם כבר מקצוע אבל אתם חושבים על שינוי כיוון? לחצו כאן

 

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם