מעבר למגזר השלישי

מעבר למגזר השלישי

שלום שושי!

עברה שנה (האמת קצת יותר ותכננתי לשלוח בשנה בדיוק - אבל ב"ה עמוסים...) מאז תחילת העבודה שלי כמנהל במגזר השלישי. זה זמן שאני מסתכל אחורה וחושב קצת על מה עברתי ואיך הגעתי לכאן בהתאם לתהליך שעברנו (ובהתאם למה שדיברנו שחזון תעסוקתי הוא דינמי ומתפתח לאורך זמן) ואני מרגיש מחויב בהכרת הטובה על התהליך המשמעותי שעברתי בליווייך בשנה שעברה. 

כיום אני נמצא במקום שמאוד יודע להעריך את התרומה שלי לתהליכים וההתקדמות שחלו בו במשך תקופה מאוד קצרה יחסית. אני מגלה אינספור תחומים חדשים שאני לומד להכיר ומתפתח. בהיכרות עם עולם העמותות, עם המבנה המוניציפלי והדרך לעבוד עם אנשים שונים עם מטרות מגוונות, עם התייעלות ועבודה מול ספקים שונים עם תפעול טכני של תחזוקת המקום, עם בניית צוות שיודע לחלק משימות כן או לא מספיק טוב ועם עבודה חינוכית שמשפיעה באופן ישיר על נערים בגיל שהוא קריטי ומשמעותי בחייהם. 

במקביל אני מאוד בונה את המסגרת וחלוקת הזמנים עם העולם הפרטי שלי - הקשר הזוגי, הדילמות החינוכיות והחוויות המשפחתיות שלנו כמו גם ההתפתחות וההתקדמות האישית שלי על פי עולם הערכים שאני מציב לעצמי.

זה קשה! מאוד! אבל גם מאוד מספק ואני מלא הכרת תודה על המקום שהגעתי אליו. אני מרגיש שאני במקום שבנוי לפי היכולות שלי וזקוק דווקא להן. אני גם מקבל היום הערכה רבה מהסביבה מכל מיני כיוונים - דבר שכמובן מחזק את הבחירה והנוחות שלי ואני גם מגלה את המקומות שבהם אני מוגבל ולא יודע וצריך להשאיר את הדברים לטיפול של מישהו אחר והיתרון הגדול הוא שאני יכול לבנות את התפקיד שלי על פי היכולות שלי.

לפני כמה ימים דיברה איתי ראש אגף חינוך שבזמנו נכנסתי אליה כדי לנסות להתקבל והיא אמרה שאת התפקיד שהיא ניסתה לפתוח אז מנסה עכשיו ראש האגף החדש לפתוח היום. אמרתי לה שב"ה היום אני לא מחפש עבודה אחרת והיא אמרה "אתה לא יודע מאיפה זה יכול להגיע"... סתם סיפור שמראה לי כמה הגישה השונה היא נכונה ויכולה להיות משמעותית גם לאורך זמן.

נכון להיום אני מרגיש שיש לי עוד הרבה מה לתרום ולפתח במקום בו אני נמצא ולכן אני עוד מתכוון להמשיך בדרכי כאן (כיום אני מניח די בביטחון שזה מתאים גם למעסיק :) ) וכפי שעשינו אני באמת ממשיך לבחון את החזון התעסוקתי שלי ולבדוק איך הוא רלוונטי למודל של נטיה ידע ותנאים כפי שלמדתי. לבדוק אם "מחפש עבודה בניהול וארגון פרויקטים חינוכיים/ערכיים בשילוב פיתוח הדרכה במקום בו ניתן להתפתח וללמוד" עדיין נכון ובאילו דגשים...

תודה רבה על הליווי והשיחות גם אחרי המפגשים בהתלבטויות שנמשכו כשזה באמת נהיה רלוונטי. 

ועוד בקשה אחת.

בהמשך לבירור העצמי והבדיקה המחודשת - אני אשמח מאוד אם תוכלי לשלוח לי את הסיכום של הפגישות שלנו כפי שהן מתועדות אצלך. אני אשמח לרענן את הזיכרון ולראות מה בין אז להיום. 

שוב תודה רבה, תמשיכו לעזור לאחרים בתהליכים משמעותיים

בהערכה רבה,

נתנאל.